jaglane ciacha

IMG_9698
Upiekłam dziś rano. Są fotogeniczne, umiarkowanie zdrowe i umiarkowanie smaczne, hehe, ale SĄ. I jak tu napisać, że u nas w domu ciastek nie ma? Już na wstępie zaczynam plątać się w zeznaniach, bo… u nas w domu naprawdę ciastka jedynie się zdarzają i musi być ku temu specjalna okazja!
Na pewno jeszcze nie raz wspomnę o tym jak jemy i dlaczego, ale bardzo ogólnie (tytułem wstępu) staramy się jeść tak zdrowo jak tylko umiemy na dany moment, a mój organizm ogłosił bardzo wyraźnie, że nie służy mu ani nabiał, ani mąka pszenna ani cukier (i jeszcze kilka innych alergenów), o mięsie to już dawno zapomniał, za to z radością przyjmuje wszelką surowiznę. Skąd więc te ciastka? I z czego?
Cóż, potrzeba chwili! Dziś gość, którego chciałam ugościć, jutro dwie zaprzyjaźnione ośmiolatki przyjdą do mnie na zajęcia plastyczno- techniczne, w planach jest szycie misia:)
Przepis zaczerpnęłam STĄD, poczyniłam jedynie drobne modyfikacje dodając ziarenka słonecznika i więcej mąki, bo mi się kleiła ta papka jaglana. Dla bezglutenowców ciacha są bezpieczne, nie zawierają cukru, ogólnie godne polecenia o ile macie takie ciastkowe pokusy, bo ja coraz rzadziej:)
IMG_9691
IMG_9697
Przy okazji porannego (co niezwykłe!) pieczenia, uświadomiłam sobie, że moim dniem, mimo wolności trybu pracy rządzi jednak bardzo wyraźny rytm i od lat działam niezmiennie do tego stopnia, że wszelkie zakłócenia wywołują niepokój. Zamiast siedzieć przed monitorem- działałam w kuchni a coś w środku podsuwało myśl, że to jak wagary. Głupie?! Ponieważ refleksja jest świeża zastanawiam się czy docenić w sobie tą stałość czy nie jest to przypadkiem kolejna „strefa komfortu” z której należałoby się wyrwać, czy nie blokuje przypadkiem twórczej energii w życiu?
IMG_9686

2 Thoughts on “jaglane ciacha

  1. Agnieszka on Luty 11, 2015 at 6:45 pm said:

    Widzę Biblię w tle na zdjęciach, pewnie czytałaś , bo widać karteczki włożone w kilku miejscach. Uważam, że Biblia ma mnóstwo rad jak lepiej żyć, pewnie już się o tym przekonałaś. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − = cztery

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation