o mnie

IMG_4166
imię: Aga

rocznik: 1980

miejsce zamieszkania: Gdańsk ( z marzeniami o wyprowadzce na wieś)

zawód: architekt wnętrz

pasje aktualne:

Prawie wszystkie wiążą się z doświadczeniem, którym była dla mnie przewlekła choroba, bo odmieniła całkowicie naszą domową codzienność a im więcej się uczyliśmy tym więcej chcieliśmy wiedzieć, a więc (mimo, że nie szaleję za etykietkami) : ekologia, zdrowy styl życia, minimalizm, zdrowa dieta.

Poza tym zawsze byłam kreatywna, projektuję, rysuję, maluję, robię na drutach, szydełku, uwielbiam wszelkie DIY, choć w tej dziedzinie staram się być w miarę praktyczna.

Jestem natomiast totalnym ignorantem muzycznym, podróżniczym, technologicznym.

radości życia codziennego:

Green smoothie z rana, wspólne posiłki przy stole, zielarskie spacery, zielona herbata, gorzka czekolada. Lubię coś poukładać, zorganizować, kończyć różne zadania od najdrobniejszych typu posprzątanie szuflady po te trudne- związane z pracą. Uśmiecham się do psów na ulicy a niedawno dopiero odkryłam jaką radość sprawia mi śpiew.

priorytety w Twoim życiu:

Szukanie Boga, prostoty, spokoju, radości życia; chciałabym spełnić się jako człowiek, ze wszystkimi przypisanymi mi rolami, nie dewastować otaczającego świata i odnaleźć w tej drodze harmonię, nie dać się zwariować trendom. Przydać się innym:)

czy masz jakieś dziwactwa?

Boję się ptaków.

dlaczego blogujesz?

Blog jest świetnym narzędziem by przekazać istotną wiedzę w małych, łatwo przyswajalnych dawkach. Nie jestem ekspertem w dziedzinach, o których piszę (wciąż się uczę) ale opieram się na własnym doświadczeniu, czyli na praktycznych rozwiązaniach, które zadziałały u mnie. Piszę z nadzieją, że ktoś będzie miał ochotę się zainspirować, podchwycić to i owo.

Poza tym- dla radości tworzenia:)

marzenia na przyszłość:

Prywatnie to ten domek na wsi:) i jeszcze prostsze życie, z Bogiem.

Chciałabym też nie musieć udowadniać komukolwiek/ tłumaczyć, że to co robię ma sens. Jest takie hasło: „Don’t ask me why I’m a wegetarian. Ask yourself why you’re not.” Najczęściej jednak jest dokładnie na odwrót, to ja muszę tłumaczyć swoją drogę, komuś, kto czuje się bezpieczny w mainstreamie, bo to ja robię coś inaczej i nawet jeśli to działa- jestem podejrzana.

kontakt: aga.shadesofgreen@gmail.com

 

 

7 Thoughts on “o mnie

 1. DDorota on Luty 12, 2015 at 6:12 pm said:

  Uwielbiam Twój poprzedni blog (przepraszam, że tak na Ty, ale kiedy się tak uroczo uśmiechasz ze zdjęcia, nie mogę inaczej), ale ten jest rewelacyjny. Brakowało mi czegoś takiego. Wrzucam go do moich ulubionych. No i te podpaski – mocna sprawa. Chciałabym też dostawać info na e-maila o nowych postach, przeoczyłam, czy nia ma takiej opcji na blogu.
  Pozdrawiam serdecznie
  DDorota

 2. Hanna on Marzec 3, 2015 at 2:05 pm said:

  Piękny blog, zaczarował mnie ekopuder – jest uroczy!!!! :-) Tematyka „eko” jest mi bardzo bliska, ale myślę, że trzeba ją właśnie traktować jako sposób myślenia/ filozofię życia, a nie modę na kupowanie rzeczy z etykietkami „eko” :-) Temat podpasek być może i kontrowersyjny (ciekawe, że chyba mało kto powie tak np. o reklamach podpasek, które lecą w telewizji. Ciekawe jest też to, że uważa się za obrzydliwe pranie tego typu podpasek, ale już góry takich podpasek jednorazowych na wysypiskach i nie tylko, które właśnie my kobiety tworzymy to już nie jest obrzydliwe?? ;). Tak sobie pomyślałam, że może dobrym sposobem dla osób, które boją się to wypróbować, jest najpierw wypróbowanie kilku sztuk jako wkładki codzienne, a dopiero potem podczas miesiączki? Ja planuję tak właśnie zrobić :-)

  Pozdrawiam i będę zaglądać :-)

 3. Aga Swiejko on Czerwiec 15, 2015 at 10:25 am said:

  Cieszę się, że znalazłam Twojego bloga. Mam nadzieję, że będziesz regularnie i często publikować kolejne posty z inspiracjami, recepturami i Twoimi opiniami na temat eko pomysłów. Być może są inne takie miejsca w sieci, ale w PL chyba jednak niewiele. Poza tym cudnie jest obserwować kiełkowanie czegoś nowego i wartościowego, bo tak się właśnie zapowiada :)
  pozdrawiam serdecznie
  Aga

 4. Witaj.
  W poszukiwaniu podpasek znalazłam Twój blog i nim się spostrzegłam kilka postów przeczytalam. :D Super blog i extra przepisy na kosmetyki. Od roku jestem na scieżce wykluczenie z życia jak najwiecej produktów zawierających chemię oraz wykluczenia z posiłków produktów pochodzenia zwierzęcego. Teraz wchodzę trochę głębiej i szukam tych, które rownież nie są testowane na zwierzętach itd. Na konice czytając tego posta znalazłam kolejną kwestie, która jest nam dwóm wspólna – Bóg. Szukanie go jest ciekawą przygodą. :) Życzę Ci powodzenia i odnalezienie tego co szukasz. :)

  • shadesofgreen on Czerwiec 6, 2016 at 3:40 am said:

   Cześć! Bardzo się cieszę i dziękuję za miły odzew. No cóż, więc wzajemnie- życzę Ci powodzenia na tej pasjonującej ścieżce. Przygoda z Panem Bogiem trwa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 3 = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>